Półmaska ochronna, filtrująca POLSKIEGO PRODUCENTA – OXYLINE model X310SV RD, typ FPP3 RD- wielokrotnego użytku
Półmaska filtrująca X 320 SV FFP3 RD składa się z:
- Wielowarstwowego materiału filtracyjnego: polipropylen
- Zacisku nosowego dla formatowania półmaski w obrębie nosa;
- Zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego;
- Taśm nagłowia wykonanych z nitek gumowych w oplocie;
- Mocowania taśm nagłowia wykonanego z tworzywa sztucznego;
- Zapinki z tworzywa sztucznego na taśmie nagłowia;
- Wewnętrznej wkładki, poprawiającej szczelność i komfort użytkowania.
Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu i znajdującej się pod spodem piance, półmaska jest łatwa do dopasowaniA dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.
SPOSÓB DZIAŁANIA
Półmaska filtrująca zbudowana jest w głównej mierze z części twarzowej wykonanej z materiału filtrującego i akcesoriów pomocniczych w zależności od modelu półmaski, takich jak taśmy nagłowne, zawór wydechowy czy uchwyty mocujące taśmy. Powietrze wdychane z otoczenia przechodzi przez materiał filtracyjny, gdzie jest oczyszczane. Powietrze wydychane usuwane jest na zewnątrz przez materiał części twarzowej (dla półmasek bez zaworu wydechowego) lub przez zawór wydechowy umieszczony w czaszy oraz część twarzową półmaski (dla półmasek z zaworem wydechowym). Czasza półmaski podczas użytkowania winna ściśle przylegać do twarzy.
ZAKŁADANIE:
1. Ułożyć maskę na dłoni przytrzymując palcami za część nosową. Paski mocujące powinny luźno zwisać pod dłonią.
2. Przyłożyć maskę do twarzy tak, aby część nosowa maski znajdowała się na grzbiecie nosa.
3. Naciągnąć dolny pasek mocujący z tyłu głowy umieszczając go pod uszami. Naciągnąć górny pasek mocujący z tyłu głowy umieszczając go nad uszami. 4 Docisnąć miękką część nosową aby dokładnie dopasowała się do kształtu nosa.
5. Sprawdzenie dopasowania półmaski: objąć półmaskę dłońmi robiąc mocny wdech (półmaska z zaworem wydechowym). Wewnątrz półmaski powinno powstać ciśnienie. Jeżeli wokół nosa przedostaje się powietrze, docisnąć część nosową. Jeżeli powietrze przedostaje się przez krawędzie maski, poprawić pozycje maski oraz paski mocujące.
Półmaski są zgodne z:
Europejską normą zharmonizowaną PN-EN 149:2001+A1:2010 (EN 149:2001+A1:2009) „Sprzęt ochrony układu oddechowego – Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami. Wymagania, badanie, znakowanie”;
Unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego : Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do środków ochrony osobistej, wprowadzonej w Polsce na mocy ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku (Dz. U. nr 166, poz. 1360) i rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 roku (Dz. U. z 2008 r. nr 259, poz. 2173) zastępującego z dnia 31 marca 2003 roku (Dz. U. nr 80, poz. 725).