Przewodnik po materiałach i patentach stosowanych w ubraniach roboczych Snickers

Technologia 37.5®

Technologia 37.5® pozwala na skuteczne wentylowanie całego ciała. Aktywne cząsteczki osadzone w materiale usuwają wilgoć i pomagają utrzymać suchość. W zimne dni cząstki wychwytują i zwracają energię IR, aby pomóc Ci się rozgrzać.

Armortex

Armortex to włókno DuPont™ Kevlar® to lekkie, trwałe i nadzwyczaj wytrzymałe włókno które pomaga zapewniać wytrzymałość, elastyczność i ochronę ubrań.

CORDURA®

CORDURA® to niezwykle wytrzymały i odporny na zużycie materiał. Zachowuje swój kształt, Odporny na zabrudzenia i łatwy w czyszczeniu. Wykorzystuje się go do wzmacniania kieszeni, systemów pozycjonowania nakolanników, części nogawek oraz rękawów.
D3O® to specjalistyczne materiały zapewniają ochronę przed uderzeniami i amortyzują wstrząsy. Nie twardnieje. Materiał służy do produkcji nakolanników, które stanowią ochronę przed uderzeniami i amortyzują wstrząsy.

GORE-TEX®

GORE-TEX® trwałe i wodoszczelne tworzywo. Membrana nie dopuszcza do przenikania wody, pozwalając jednocześnie na odparowanie ciała (wydostanie się pary z potu na zewnątrz). Gwarantuje 100% wodoszczelności wszystkich szwów.

Hipora®

Hipora® to wodoszczelna i oddychająca membrana stosowana m.in. w rękawicach.

REPREVE®

REPREVE® to wytrzymały recyklingowany poliester wytwarzany z surowców recyklingowych takich jak np. plastikowe butelki po wodzie i napojach gazowanych.

Thinsulate™

Thinsulate™ to lekkie włókna posiadające właściwości skutecznego odizolowania ciała od zimna. Ma właściwości oddychające.